17mei 2025
Jikiden Reiki Okuden / Reiki II Training
Maya Kanhai
Noordwijk - Binnen
Jikiden Reiki is Reiki zoals het traditioneel in Japan werd beoefend. Met Jikiden activeer je het herstellend vermogen van het lichaam met behulp van energie waardoor de natuurlijke genezingsprocessen versnellen.
Mijn leraar, Tadao Yamaguchi leerde als kind Reiki van zijn moeder Chiyoko, die zelf Reiki leerde op haar 17e. Zij beoefende Reiki ruim 60 jaar in Japan voordat het westen in 1999 kennis maakte met haar en Jikiden Reiki. Er is niets weggelaten of toegevoegd aan de oorspronkelijke lessen die zij leerde van haar leraar, dr. Hayashi. Hij verspreidde de leer van grondlegger Mikao Usui buiten Japan. Jiki staat voor direct overgedragen en den staat voor leer.
In Okuden wordt het systeem van Jikiden Reiki dat je in Shoden hebt geleerd, uitgebreid met 2 nieuwe technieken. In Shoden leerde je fysiek behandelen bij pijn of ziekte door je handen, ogen of adem te gebruiken op aangedane plekken op het lichaam.
In Okuden leer je hoe je iemand anders of jezelf op afstand behandelt en hoe je ongewenste, mentale gewoontes aanpakt. We chanten de Gokai en je ontvangt 2 Reiju's (inwijdingen). Je leert 2 nieuwe symbolen bij deze technieken. Je leert waar de symbolen hun oorsprong hebben, waarom ze werden gebruikt en hoe je ze toepast voor jezelf of anderen. Je leert de oorspronkelijke Japanse woorden met vertaling en uitleg.
Je oefent alles wat je geleerd hebt samen met je medecursisten en ontvangt een Engels certificaat na afloop. Je Japanse certificaat wordt besteld na de laatste cursusdag.